TDİ(Sera-Süs Bitkisi)OSB Fizibilite Raporu Görüşüldü

Kuruluş çalışmalarına yaklaşık bir yıl önce başlanan Edremit Ticaret Odamızın da kurucu ortakları arasında yer aldığı Edremit Tarıma Dayalı (Süs Bitkileri-Seracılık) İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Fizibilite Raporu 18 Haziran 2019 tarihinde Edremit Ticaret Odası'nda görüşüldü.

Edremit Ticaret Odası ile beraber Balıkesir Valiliği, Edremit Kaymakamlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Edremit Belediyesi, Edremit Ticaret Borsası, Edremit Ziraat Odası ve Edremit Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklığıyla yürütülen ve proje kapsamında GMKA Desteği ile ilgili firmaya hazırlattırılan Fizibilite raporu  Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü TDİOSB Daire Başkanı Deniz ORUÇ, Kredi İzleme ve Değerlendirme Şube Müdürü Aylin İNAN, Ziraat Yüksek Mühendisi Ecevit YILMAZ, Ziraat Mühendisi Yılmaz ERİŞTİ, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde Ziraat Yük. Mühendisi Bülent COŞAR ve Fizibilite Raporunu Hazırlayan Proje Danışmanı Jeoloji Mühendisi Fatih ÜÇGÜN öncelikle odamızı ziyaret ederek Edremit Ticaret Odamız Başkanı Coşkun SALON ile konu hakkında görüş alışverişinde bulundular. Heyet daha sonra arazi incelemelerinde bulunduktan sonra TDİOSB   Yönetim Kurulunun üyelerinin katılımı ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun SALON’nun başkanlığında Yönetim kurulu üyesi Edremit Ziraat Odası Başkanı Ali Yılmaz Diker, Edremit Ticaret Borsası Başkanı Tarkan Denizer’in katılımıyla  Güre VENÜS otelde Fizibilite Raporu İncelenerek Raporun Edremit TDİOSB Müteşebbis Heyetinin ve Yönetim kurulunun kararı ile Yatırım Programına alınması için Bakanlığa sunulması kararlaştırılmıştır.

Toplantı sonunda Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgeleri Daire Başkanı Deniz ORUÇ; Edremit İlçesine büyük bir katma değer sağlayacağına inanarak beraberce hayata geçirdiğimiz projemiz çok hızlı bir şekilde ilerlemekte. Kısa süre önce kuruluş protokolü onaylanan, resmi sicil numarası alarak tüzel kişilik kazanan   Edremit TDİOSB yönetim kurulu üyeleri birlikte bundan sonraki süreçte yapılacaklarımızı istişare ettik. Fizibilite Raporu, Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyet kararlarının en kısa sürede Bakanlığımıza İletilmesi      ile Projenin 2019 ikinci dönem Yatırım programına alınması için Cumhurbaşkanlığımıza teklif edeceğiz. Hep birlikte programa alınması için çalışacağız” ifadelerini kullanarak yapılan çalışmalar için tüm katılımcı kurum ve kuruluşlarına teşekkür etti.