Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu Hk.

Sayın Üyemiz,

İlgi yazı ile, TOBB ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) arasında, 3 Temmuz 2018 tarihinde imzalanan Mutabakat Zaptı ile “Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu”nun kurulduğu bildirilmektedir. Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumunun, Türkiye ile KKTC arasındaki karşılıklı ticaret ve yatırım ilişkilerinin gelişimine destek olmak amacıyla çalışmalarını sürdürdüğü belirtilmektedir.

Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu tarafından, 06 Temmuz 2019 Cumartesi günü Golden Tulip Lefkoşa Otel’de “Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu 1. Ekonomi Konferansı”nın gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.

Ekte (Ek-1) taslak programı yer alan söz konusu Konferans kapsamında, KKTC’de iş yapma fırsatları ve yatırım ortamına ilişkin sunumların yanı sıra, eğitim, turizm, tarım ve bilişim teknolojilerine ilişkin sektörel panel ve devamında iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

Bahse konu konferansa katılımın ücretsiz olduğu belirtilmekte olup, katılım teyidi için http://ekonomikonferansi.tobb.org.trinternet adresinde yer alan başvuru formunun en geç 27 Haziran 2019 Salı mesai bitimine kadar doldurulması gerektiği hususu iletilmektedir. 

Üyelerimize önemle duyurulur.