Edremit Zeytin Sektörünün Rekabet Gücünün Artırılması UR-GE Projesi İhtiyaç Analizi Kapanış Toplantısı Tamamlandı

Ticaret Bakanlığı onayladıktan sonra Oda’mızca yürütülen, “Edremit Zeytin Sektörünün Rekabet Gücünün Artırılması” isimli UR-GE projemizin “İhtiyaç Analiz Raporu Kapanış” toplantısı Odamız toplantı salonunda 27 Mayıs 2019 Pazartesi günü yapıldı.

İhtiyaç analiz raporunu hazırlayan İnovakademi şirketi yetkilileri Gökhan Erol ve Varol Ünel’in sunumunu yaptığı toplantıya; Toplantıya Odamız Başkanı Coşkun Salon, Odamız Meclis Başkanı Mehmet Hakkı Semerci, Edremit Ziraat Odası Başkanı Ali Yılmaz Diker ve URGE projesi katılımcı firma temsilcileri katıldı.

Bölgemizde, ülkemizde ve dünyada üretilen zeytin, zeytinyağı miktarı ve maliyeti, çeşitli kıyaslamaları, ihracatta ve ithalatta başı çeken ülkeler ile ülkemizin bunlar arasındaki yerleri ele alındı. Firmalarımızın güçlü ve zayıf yönlerinin firma sahiplerine anlatıldı.

Firma yetkilileri ve toplantıya katılanların görüş ve önerileri doğrultusunda katkıları da alınarak;

Projeye katılan firmaların alması gereken eğitimler, danışmanlık hizmetleri, iş, fuar ve inceleme-araştırma gezileri ile alım heyeti talep edilecek ülkeler, uzman öneri ve katkılarıyla hep birlikte tespit edildi.